Od 1 lipca rusza Rządowy Program Dobry Start, czyli wypłata wyprawki szkolnej w kwocie 300 zł na uczące się dziecko.

Ministerstwo uruchomiło infolinie dla osób zainteresowanych skorzystaniem z programu, w naszym województwie wszelkie informacje można uzyskać dzwoniąc na numer 12 39 21 280. Kontakt z infolinią pozwala na zapoznanie się z zasadami programu „Dobry Start”. Dzwoniąc na infolinię, można uzyskać informacje na temat tego, kto może otrzymać świadczenie dobry start, gdzie i kiedy złożyć wniosek o wsparcie i w jakim terminie zostanie ono przyznane itp. Infolinia będzie działać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-12.00.

Realizatorem świadczenia w Gminie Słomniki będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wnioski będą przyjmowane w formie elektronicznej od dnia 1 lipca 2018 roku, natomiast w wersji tradycyjnej - papierowej - od dnia 1 sierpnia 2018 roku. Prosimy śledzić naszą stronę, gdzie będą się ukazywać aktualności dotyczące programu a wszelkie pytanie w tej sprawie kierować na wskazaną infolinię. Przed kontaktem z infolinią zachęcamy do zapoznania się z materiałem prezentowanym na stronie:  MRPIPS.

Zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej w całym okresie realizacji świadczenia, co zdecydowanie usprawni proces ich rozpatrywania.